Sorumlular Katliamcı Çetelere Kucak Açanlardır! – TÖPG

Dün akşam Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi’ndeki düğünde yapılan katliamı kınıyoruz.

Katliam yine açık bir şekilde, göstere göstere gelmiştir. Devlet ise bu duruma göz yummuştur. Bilinmelidir ki bu saldırı devletin katliamcı-cihatçı çetelerle kurduğu doğrudan ilişkinin sonucudur. Ortada ihmal ya da istihbarat zaafı yoktur. Sistematikleşen bir katliam politikası vardır. Bu katliam politikası AKP ile katliamcı çetelerin koalisyonunun ürünüdür. Bu koalisyonun icraatlarını Reyhanlı’da, Diyarbakır’da, Suruç’ta, Ankara’da, İstanbul’da gördük.

Bir kez daha vurguluyoruz. Suriye savaşı başladığından bu yana katliamcı cihatçı çetelere her türlü desteği sağlayan, bu çeteleri besleyip büyütenler, eğitip donatanlar, bu çetelerin ülke içerisindeki yapılanmalarına göz yumanlar, bu çetelerle organik bağ kurarak katliamlar yapanlar iktidar sahipleridir. Gözümüzün önünde Suriye sınırından her türlü giriş çıkış serbestliği sağlanmış, Türkiye içerisindeki yapılanmaların önü açılmış, bu yapılanmalar devletçe sağlanan silahlarla donatılmıştır.
Kitleler gözünde darbe ile mücadele ettiğini öne sürerek meşruiyet kurmaya çalışan ve kendisine dokunulmazlık zırhı örmeye çalışan iktidar sahipleri bilmelidir ki iki elimiz yakalarındadır. Bu savaş politikalarının ve katliamların hesabını halka verecekler.
Şimdi, Bombalar Cumhuriyeti’ne dönüştürülmek istenen bu topraklarda kurtuluş için el ele verme ve daha fazla dayanışma vaktidir.
Şimdi halkların kardeşliğini, barışı, özgürlük ve demokrasiyi haykırma ve birlikte inşa etme günüdür.

Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi (TÖPG)