TÖP: İrademize sahip çıkacağız, biz kazanacağız!


AKP-MHP iktidarı son zamanlarda ciddi bir denge kaybı içerisinde ve artık ayakta durmakta zorlanıyor. YSK eliyle gerçekleştirilen bir sivil darbeyle halkın iradesini gasp ederek, İstanbul 31 Mart seçimlerinin hiçbir mantıklı gerekçe sunulmadan yenilenmesine karar vermişlerdi.

Başta Kürt illeri olmak üzere birçok yerde de seçilmiş belediye başkanları ve meclis üyelerinin yetkilerini de ellerinden aldılar.

Böylece içinde çırpındıkları krizleri kısmi de olsa aşabileceklerini, denge kayıplarını durdurabileceklerini sanıyorlardı.

Ancak, hepimiz de görüyoruz, denedikleri tüm yollarda çıkmaza sürüklendiler.

İstanbul seçimlerinin tekrarını ilan ettikleri 6 Mayıs’tan bugüne dek geçen zamanda olanlara bakılırsa, daha da büyük bir çöküşün içerisine sürüklendiler. Seçime sayılı günler kala sıkışmanın verdiği panik havasıyla büyük bir yenilginin önünü kesmek için bin bir takla atıyorlar.

Şimdi 31 Mart’ta aldığımız tutumu devam ettirerek halka karşı büyük suçlar işlemiş olan iktidar güçlerinin çöküşünün hızlandırılması ve demokrasi güçlerinin önünün açılması için AKP-MHP ittifakının yenilgiye uğratılması gerekiyor.

Bu bakımdan 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran seçimlerinde desteklenmesi önemlidir.

Ancak biliyoruz ki seçimlerle hiçbir şey nihayete ermeyecek ve halkın adalet, demokrasi ve özgürlük talepleri seçimlerden sonra da devam edecektir.

Bu yürüyüş ancak ve ancak halkın kendi gücüne dayanarak yol alabilir.

Kimseye değil, kendimize güvenmeliyiz.

Seçim sonuçları ne olursa olsun irademizi hiç kimseye teslim etmeden bağımsız siyasal araçlarla demokrasi ve özgürlük mücadelemizi sürdürmeliyiz.

Daha yürüyecek çok yolumuz olduğunu bilmeli ve her şeyin ancak kendi ellerimizle daha güzel olabileceğinin farkına varmalıyız.

İrademize sahip çıkacağız, biz kazanacağız!