TÖP: Başta Yargılanan Arkadaşlarımız Olmak Üzere Tüm Siyasi Tutsaklar Derhal Beraat Etmelidir!

11 Eylül 2018 tarihinde sabaha karşı yapılan baskınla gözaltına alınıp 10 günlük gözaltı sürecinin ardından 3 ayı aşkın süre cezaevinde kalan yoldaşlarımızın ve gazete yazarlarımızın davasında ikinci celse, operasyonun yıldönümü olan 11 Eylül Çarşamba günü Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.
Ankara odaklı bu operasyon, daha önce de belirttiğimiz üzere partileşme sürecimizi engellemeye yönelik bir hamleydi.
Parti üyelerimiz Hatice Göz ve Mithatcan Türetken ile Toplumsal Özgürlük gazetesi yazarı gazeteci Max Zirngast mesnetsiz ve içi boş iddialara dayanarak cezaevinde tutuldu. Bununla birlikte 2018 Şubat ayında “resmen” başlatılan polis soruşturması sonucunda ise bugüne değin iddia makamının suçlamasını – terör örgütü üyeliği – destekleyen herhangi bir olguya da rastlanılmamıştır. Bunun tam aksine iddia makamının 123 sayfalık iddianamesinde sadece meşru ve yasal faaliyetler sıralanmış durumda.
Bütün bunlar göstermektedir ki, bu polis operasyonunun ve davanın asıl hedefi meşru, yasal faaliyetlerimizi ve partileşmemizi engellemektir.
TÖP, sosyalist bir ülke hedefi doğrultusunda bir partileşme sürecinin içindedir.
Amacımız, sosyalist bir ülke inşa etmektir.
Ülkemizi yangın yerine çeviren kapitalizmi tasfiye etmek sosyalist bir düzen kurmak istiyoruz.
Güncel olarak da, despotik bir siyasal düzen içinde sürekli baskı altında tutulan halkın özgürlük arayışının içindeyiz, ismimiz bu arayışın bir siyasal ifadesi olarak seçilmiştir.
Demokratik bir anayasanın kabulü ve demokratik bir cumhuriyetin kuruluşu, halkın güncel ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanmasını sağlayacaktır.
Biz ne kendimizi ne faaliyetlerimizi ne de amaçlarımızı gizlemiyoruz.
Öyle anlaşılıyor ki, faaliyetlerimiz ve kuruluşumuz sermaye ve despotik güçleri rahatsız etmektedir.
Şayet yargılanacaksak, Toplumsal Özgürlük Partisi’nden, kendi yaptıklarımızdan ve kendi hedeflerimizden yargılayın.
Bu minvalde başta mesnetsiz ve içi boş iddialarla yargılanan üyelerimiz ve yoldaşlarımız olmak üzere bütün siyasi tutsaklar derhal beraat etmelidir.

TOPLUMSAL ÖZGÜRLÜK PARTİSİ – GİRİŞİMİ