SORUMLULAR BELLİDİR HESAP SORACAĞIZ!

Kamuoyuna,

Acımız da büyük, öfkemiz de.
Kalleşlikte ve alçaklıkta sınır tanımayanlar bu kez SGDF’li, ESP’li ve anarşist yoldaşlarımızı hedef aldılar. Devrimciliğin ve dayanışmanın ışığıyla aydınlanmış 300 tane genci hedef seçenler, şüphesiz Ortadoğu’daki savaşta yaşadıkları ağır yenilginin psikolojisiyle hareket etmişlerdir.
Ortadoğu’da yeni bir tarih yazılıyor. Bu tarih yazılırken büyük bir sınıf savaşımı veriliyor. Lakin, savaşın galiplerinin zaferi, mağlupların sefilce ve alçakça saldırılarıyla gölgelenemeyecek.

ESP’li ve SGDF’li yoldaşlarımızın canından, “Urfa’da IŞİD yoktur” diyen, IŞİD’i soran gazetecileri gözaltına aldıran Urfa Valisi tek başına sorumlu değildir. Ona yukarıdan emir veren, IŞİD başta olmak üzere katil çeteleri silahlandıran, eğiten, donatan, her türlü desteği sunanlar, yani iç işleri bakanlığı, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı makamları esas suçlulardır.

SGDF ve ESP başta olmak üzere tüm devrimci demokrat kamuoyunun, enternasyonalist birliğin başı sağ olsun. Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi olarak SGDF ve ESP’li yoldaşlarımızın ve Kürt halkının yanındayız ve ısrarla yanında olmaya devam edeceğiz.

Katil sürülerini besleyenler, bu saldırıyla akılları sıra sosyalistlerle Kürt halkının yan yana gelişini engelleyeceklerini sanıyorlar. Bu katil sürülerine ve onları besleyip büyütenlere cevabımız net.
Biz enternasyonalist sosyalistler her ne pahasına olursa olsun, Ortadoğu’da direnen halkların mücadelesini Türkiye işçi sınıfının ve ezilenlerinin mücadelesiyle birleştirmeye yeminliyiz.
Gerçekleştirilen katliamın faillerini biliyoruz, hesap soracağız!

Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi