Parti faaliyetimiz meşrudur, gayrimeşru olan iktidar ortaklarıdır!

20.03.2023 tarihli Milat gazetesinin basılı anasayfasında ve söz konusu gazetenin web sitesinde partimizin deprem bölgesindeki çocuk faaliyetleri ve çocuk hakları meclisimizin sözcüsü Hatice Göz hedef gösterilmiştir. Partimizin açık meşru faaliyetleri “terör” faaliyeti olarak nitelendirilmiştir.
Depremin ilk gününden itibaren yoksul halkın ihtiyaçları doğrultusunda Hatay’ın 5 bölgesinde dayanışma faaliyetinde bulunan partimiz diğer tüm sosyalist partiler gibi sahipsiz bırakılan halkla dayanışma içinde olmuştur. Halkın acil ihtiyaçları çerçevesinde kurulan koordinasyon merkezlerimiz yüzlerce gönüllümüzle birlikte halkın yaralarını sarmak için canla başla çalışmıştır.
Bu faaliyetler iktidardaki halk düşmanı anlayıştan farklıdır, “halkla beraber, halk adına, halk için” ilkesinden beslenmiştir. Öte yandan depremin ilk gününden itibaren iktidar cenahı fiyasko üstüne fiyasko, skandal üstüne skandal, acziyet üstüne acziyet yaşamış ve üstelik kurulu düzenin bütün suçlarının teşhir olmasıyla birlikte halkın öfkesinin hedefi olmuştur.
Özlem Doğan imzalı bu haber tam da bu ruh halinin, kaybetmiş, meşruiyetini yitirmiş ve kısa süre sonra halka hesap vereceğini anlamış olmanın getirdiği bir ruh halinin ürünüdür. Yoldaşımızı hedef gösterenlere uyarımızdır. Yeterince suça bulaşmadınız mı? Daha fazla suç işleyerek halktan kaçacağınızı mı sanıyorsunuz? Hepiniz yargılanacaksınız. Yoksulların kanıyla kirlenmiş ellerinizi bu halkın üzerinden çekin. Hiçbir provokasyon sizleri yargılanmaktan kurtaramayacak. Hepiniz halka hesap vereceksiniz. Yoldaşımızın kılına zarar gelirse sorumlusu Milat Gazetesi ve Özlem Doğan’dır.

Dönem Sözcümüz Juliana Gözen